Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność pochwalić się Państwu kolejnym członkiem rodziny rowerów Kamrad. Tym razem znowu wsłuchując się w Państwa sugestie zaprojektowaliśmy i zbudowaliśmy nowy rower o nazwie Kamrad Camel. Jest on naszą propozycją dla osób którym na co dzień nasz towarzysz (nazwa pochodzi od niemieckiego słówka kamerad) pomoże dotrzeć z większym oraz cięższym ładunkiem lub reklamą do celu. Miejsca, które innym środkom lokomocji są już niedostępne stają się naturalnym środowiskiem do ekspansji naszej ekologicznie czystej alternatywy transportu towarów i usług.

Mam tu na myśli :

 1. Centra siedzib ludzkich- takie jak na przykład rynek w Krakowie, stare miasto w Warszawie, czy molo w Sopocie, od jakiegoś czasu zablokowane dla motoryzacji ze względu na skażenie powietrza itp. Bezpośredni wpływ na zanieczyszczenia atmosfery będzie miała tylko i wyłącznie dieta kierowcy 😉 Trend izolacji centrów aglomeracji miejskich ma tylko jeden kierunek, od środka na zewnątrz i to coraz dalej. Tradycyjny środek transportu nie dotrze tam, gdzie nasz Kamrad Camel wjedzie bez problemu. Można nim będzie stanąć przedsiębiorcy w najlepszym punkcie miasta i pohandlować bez potrzeby uiszczania za czynsz lub drogie miejsce „na stanowisku oznaczonym samochodowym”. W wyjątkowych przypadkach można w każdej chwili ruszyć z miejsca bez potrzeby dyskusji, z nie zawsze przychylnej handlowi obwoźnemu, straży miejskiej. Nie ma potrzeby rozpakowywania i pakowania towaru. Rower, jako ruchomość, będzie trudno opodatkować, coraz bardziej pazernym urzędnikom miejskim.
 2. Szklarnie i ogrody – warzywa, owoce, kwiaty sadzonki roślin, sklepy ogrodnicze, szkółki leśne itp. Rower z powodzeniem zmieści się na ścieżce/chodniku między uprawami tam gdzie ciągnik nie będzie mógł wjechać. Bez kłopotu można załadować bańkę z mlekiem, narzędzia ogrodnicze, paszę dla zwierząt, pojemnik do spryskiwania roślin lub chwasty z grządki, w ilościach nie uzasadnionych dla użycia większego środka transportu. Będzie znakomitym uzupełnieniem.
 3. Akweny wodne i las – wędkarstwo, dla którego pojemna skrzynia pozwoli bez problemu zabrać ze sobą dowolną ilość profesjonalnego sprzętu do połowu oraz biwakowania. Należy tu pamiętać o utrudnionym dostępie bezpośrednim do akwenów wodnych dla samochodów z przyczyn prawnych i praktycznych.
 4. Rafinerie, fabryki i magazyny- brak spalin (hale), źródła iskrzenia – rafineria i węzły przepływowe gazu, daje mobilność personelowi transportującemu narzędzia zawory itp.
 5. Mars, Wenus i inne planety do skolonizowania – będziemy się starać o zastosowanie jako środek transportu dla astronautów 😉

Możliwości roweru Kamrad Camel, ma bardzo małe opory toczenia, a dla bardziej wymagających, możliwość elektryfikacji.

Kamrad Camel nie jest sprzętem rehabilitacyjnym.Proszę pytać o dostępność!!!

Dane i zalety techniczne:

 • Rama bazująca na sprawdzonej modyfikowanej wersji modelu Kamrad I.
 • Każda z ram zabezpieczona jest wybitym numerem seryjnym, pozwalającym na identyfikację egzemplarza.
 • 24” (calowe) koła na wzmacnianych felgach o profilu stożkowym zamkniętym.
 • 3 stopniowa przekładnia wewnętrzna  
  Dwa łańcuchy napędowe plus tylny hamulec w pedałach (Torpedo).
 • Hamulec postojowy taśmowy.
 • Skrzynia ładunkowa o wymiarach 96cm długości, 54cm szerokości i 24 cm wysokości. Zbudowana ze sklejki wodoodpornej i antypoślizgowej (podłoga) plus sklejka/blachy laminowane drewnopodobne (na burtach),opcjonalnie za dopłatą otwierany tył.
 • wymiary roweru 250cmx80cm,waga 50kg
 • Oświetlenie tył i przód.
 • wymiary dł.250cm szer. 80cm udżwig -całkowity max.150kg